top of page

Kim jesteśmy?

Jak pracujemy

Nasz zespół

Kompetencje, kompetencje, kompetencje

 • tworzeniem programów ubezpieczeniowych (OCP, OCS i Cargo) dla przewoźników                 i spedytorów

 • oceną ryzyka transportowego - określaniem zagrożeń przy wykonywaniu przewozów 

 • przeprowadzeniem audytów dotyczących procedur funkcjonujących w firmach TSL, zawieranych umów i ubezpieczeń transportowych

 • działalnością edukacyjną i szkoleniową - wykłady i prelekcje na konferencjach transportowych i uczelniach oraz ponad 100 artykułów z zakresu prawa przewozowego i transportowego, ryzyka i ubezpieczeń transportowych

 • wspieraniem przewoźników i spedytorów przy szkodach i roszczeniach

 • organizowaniem wsparcia prawnego w kraju i za granicą

Wiedza jest łaskawa - ochrania ludzi przed myśleniem                                                                                       - Anatole France 

To prawda.  Pracując  w  obszarze  TSL  mamy  do  czynienia  ze sprawami prostymi, złożonymi i bardzo skomplikowanymi i nie możemy sobie pozwolić na myślenie o ich załatwianiu - my je po prostu załatwiamy. Dobra znajomość problematyki związanej z prawem przewozowym, literatury prawniczej i orzecznictwa sądowego pozwala nam na rzetelną ocenę ryzyka z jakim mierzą się przewoźnicy i spedytorzy, ich odpowiedzialności oraz na wypracowanie rozwiązań ubezpieczeniowych, które jak najpełniej ochronią tę odpowiedzialność i interes klientów.

 

Swoją wiedzę chętnie przekazujemy przewoźnikom, spedytorom i studentom wydziałów logistyki na różnych uczelniach. Zobacz jakie są nasze osiągnięcia - kliknij TUTAJ.

Posiadamy dużą wiedzę i nie wahamy się jej używać. 

Zespół CDS to pięć kompetentnych, doświadczonych i zgranych osób, posiadających wiedzę i umiejących myśleć, słuchać i rozwiązywać trudne sprawy. Dobry podział pracy i dobry warsztat każdej z osób pozwala na sprawną obsługę nawet bardzo wymagających zadań.

W skład zespołu wchodzą:

 • Małgorzata Kaliszewska - kierownik biura, broker (programy OCP i OCS)

 • Katarzyna Różyk - broker, specjalista ds. ubezpieczeń transportowych (programy OCP i OCS)

 • Marta Skrzat - broker, specjalista ds. ubezpieczeń transportowych (programy OCP) 

 • Kunegunda Wakat - asystent 

 • Jerzy Różyk - szef zespołu, broker (opinie prawne, ocena ryzyka, audyty i szkolenia)

Nasze produkty

Wiedza przekuta w twardą rzeczywistość

Kujemy żelazo, póki gorące

Kilkunastoletnie doświadczenie w obsłudze podmiotów sektora TSL pozwoliło na nabycie wiedzy, która umożliwia opracowanie nawet najbardziej wyszukanej oferty ubezpieczeniowej dla przewoźników i spedytorów. W 2010 roku wprowadziliśmy ofertę OCP uwzględniającą bardzo szeroki zakres ubezpieczenia OC przewoźników. W 2011 roku powstała nasza autorska i pierwsza w Polsce oferta ubezpieczenia OCS rozszerzona o OCP umownego, dedykowana dzisiejszym spedytorom - drogowym przewoźnikom umownym. Nasze nowatorskie rozwiązania z powodzeniem funkcjonują do dziś i pomimo, że są kopiowane, rynek nie stworzył do dziś porównywalnej oferty. 

Nasz związek z transportem rozpoczął się w 2001 roku, kiedy to przypadło nam obsługiwać przewoźników z dwóch dużych stowarzyszeń w zakresie ubezpieczenia OC przewoźnika. Ubezpieczenie to raczej nie należy do łatwych, ale po kilkunastu latach pracy z ryzykiem ubezpieczeniowym i odpowiedzialnością cywilną,  udało się wejść bez problemów w świat transportu. Kontakt z przewoźnikami i ich problemami wymusił wejście w obszar prawa cywilnego i przewozowego oraz bogatej literatury prawniczej. W roku 2009 rozpoczęliśmy obsługę szkód i roszczeń transportowych. W tym celu w kancelarii powstał dział prawny zajmujący się wspieraniem przewoźników w tym zakresie. 

CDS dziś, to kancelaria zajmująca się m. in.:

Nasz początek to już odległa historia

Na naszą ofertę składają się ubezpieczenia: 

Zgrany team jest ważny nie tylko w Formule I

Zgrany team jest ważny nie tylko w Formule I
 • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika (OCP) 

       - duży program dla przewoźników osiągających przychody powyżej 2 mln zł

       - mały program​ dla przewoźników osiągających przychody do 2 mln zł

       - BUS-oferta dla przewoźników dokonujących przewozów pojazdami o                         DMC do  3,5 tony

 • ubezpieczenie kompleksowe dla spedytorów (OCS rozszerzone  o OC przewoźnika umownego) 

 • ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej przewoźnika w ruchu kabotażowym - kraje Unii Europejskiej oraz Niemcy (OCP kabotaż) 

 • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej zawodowej przewoźnika OCZ) wymagane do licencji transportowej

 • ubezpieczenie Cargo - programy indywidualne dedykowane przewoźnikom i spedytorom

Nasze osiągnięcia 

Nasza wiedza jest nie tylko dla nas

Swoje doświadczenie wykorzystujemy również w działalności edukacyjnej i wydawniczej. Uczestniczymy w licznych konferencjach transportowych, na których prowadzimy prelekcje i wykłady z prawa przewozowego i ubezpieczeń transportowych. Prowadzimy również wykłady dla studentów logistyki na kilku polskich uczelniach. Nasze liczne publikacje są zamieszczane w czasopismach branżowych: TSLbiznesEurologisticsTruck&BusinessTransport Manager i Transport i Spedycja, jak również na stronach naszych partnerów: LOG24, etransport.pl, i forumtransportu.pl zyskały uznanie ekspertów oraz zainteresowanie przewoźników i spedytorów.

Nasi partnerzy

bottom of page