Czy Twoja polisa OCP jest dobra?

Busy do 3,5 tony - jak ubezpieczyć swoją odpowiedzialność cywilną?

Przygotowaliśmy dla Ciebie ankietę pt. Czy Twoja polisa OCP jest dobra?

Ankieta zawiera 15 pytań, na które sami Państwo będą udzielać odpowiedzi i na ich podstawie również sami oceniać, czy posiadana polisa OCP jest naprawdę dobra, spełnia wszystkie Państwa oczekiwania, optymalnie chroni od możliwych zdarzeń i w pełni zabezpiecza Państwa interes finansowy. Poniżej znajdziesz komentarz do Twoich wyników i linki do materiałów znajdujących się na naszej stronie, które mogą Cię zainteresować.

ANKIETA.jpg

Ankietę możesz pobrać TUTAJ

Jeżeli odpowiedziałeś TAK na wszystkie pytania, możesz spać w miarę spokojnie, albowiem zakres Twojej polisy daje bardzo szerokie pokrycie i chroni od większości ryzyk, z którymi mierzysz się wykonując przewozy.

Jeżeli nie odpowiedziałeś TAK na niektóre pytania, zastanów się, czy taki zakres polisy OCP jest zgodny z Twoimi oczekiwaniami – zważywszy na specyfikę wykonywanych przewozów, niektóre ryzyka nie muszą być chronione polisą OCP, np. rozszerzenie o oszustwo

w przypadku wykonywania przewozów wyłącznie pojazdami własnymi, włączenie szkód spowodowanych przez uchodźców, gdy przewozy nie są realizowane do Wielkiej Brytanii, Grecji lub Turcji, wymóg posiadania świadectwa ATP w przypadku nie wykonywania przewozów wymagających kontrolowanej temperatury, itp.

 

Jeżeli odpowiedziałeś NIE na większość pytań, Twoja polisa OCP nie gwarantuje optymalnej ochrony Twojej odpowiedzialności i znaczna część ryzyk nie podlega ochronie ubezpieczeniowej. Oznacza to, że w razie wystąpienia określonej szkody, która nie jest objęta ubezpieczeniem, zakład ubezpieczeń nie wypłaci odszkodowania. W takiej sytuacji szkodę będziesz musiał pokryć sam.

 

Jakie są najczęstsze błędy w polisach OCP, jak i gdzie zawrzeć dobre ubezpieczenie, na co zwrócić uwagę przy zawieraniu umowy ubezpieczenia i jaki jest zakres Twojej odpowiedzialności, znajdziesz na naszym portalu www.cds-odszkodowania.info.

W razie pytań, skontaktuj się z naszym biurem.

© 2009 by CDS Kancelaria Brokerska

  • Facebook Social Icon