Szkolenia 

on-line

Pandemia koronawirusa ograniczyła firmom transportowym i spedycyjnym dostęp zarówno do ekspertów, jak również do wiedzy z zakresu przepisów regulujących drogowy transport towarów oraz stosowania prawa praktyce. Idąc zatem z duchem czasu, wspólnie z partnerami rozpoczęliśmy cykl szkoleń on-line, które pozwolą na wypełnienie powstałej luki i łatwiejszy dostęp do wiedzy transportowej. 

   TEMATY PLANOWANYCH SZKOLEŃ

 

      1.  Ubezpieczenia transportowe (OCP, OCP umownego i OCS)

      2.  Umowa przewozu a umowa spedycji – różnice

      3.  Zawieranie umów spedycji/przewozu

      4.  Wyłudzenia towarów w transporcie:

           a)  metody działania oszustów

           b)  metody weryfikacji kontrahentów (zleceniodawców i zleceniobiorców)

      5.  Terminy przedawnień w prawie przewozowym (szkody rzeczowe jawne,                        szkody rzeczowe ukryte, opóźnienie w dostawie, inne)

     6.   Reklamacje i roszczenia (wymiar prawny, tryb odrzucanie reklamacji lub                       roszczeń, forma i terminy składania reklamacji)

      7.  Uprawnienia do dochodzenia roszczeń (nadawca, spedytor, odbiorca)

      8.  List przewozowy – czym jest i co warto o nim wiedzieć?

      9.  Przewóz sukcesywny – wydanie i przyjęcie towaru pomiędzy przewoźnikami

    10.  Zmiana miejsca dostawy – na co i kogo zwracać uwagę?

    12.  Przeszkody w wykonaniu umowy – obowiązek uzyskania instrukcji

    13.  Towar neutralny w zleceniu – z czym się mierzymy przyjmując takie zlecenie?

    14.  Neutralizacja listów przewozowych – z czym się wiąże?

    15.  BUS-przewozy – przeważenie pojazdu i jak go unikać?

    16.  Likwidacja szkód transportowych

    17.  ...

    Program szkoleń / warsztatów zamkniętych organizowanych dla firm,                  jest każdorazowo dostosowany do specyfiki prowadzonej działalności.

Najbliższe szkolenie on-line

 24 października 2020 r. (sobota), godz. 11.00 - 14.30

Program szkolenia

Ładujesz towar na naczepę. Załaduj sobie konto, bo możesz zapłacić za szkodę

Jerzy Różyk

Jak uniknąć mandatów w czasie kontroli ITD i jak nie zostać z palcem w d...? 

Aleksandra Okonowska

Czy wiesz kiedy skończy Ci się siano na koncie i zabierzesz żonie ostatnią kasę na waciki? 

Michał Myszkowski

Jerzy Różyk

 

Od 34 lat w branży ubezpieczeniowej, w tym od 19 lat  w obsłudze podmiotów sektora TSL w zakresie diagnostyki ryzyka, ubezpieczeń oraz szkód transpor-towych.

Jego główną specjalnością jest prawo przewozowe międzynarodowe oraz obowiązujące w krajach Unii Europejskiej.

Założyciel i właściciel kancelarii doradczej CDS, która  wspiera  sektor  transportowy  i  obsługuje  firmy

transportowe i spedycyjne w zakresie: określania    prawnej    odpowiedzialności wynika-jącej z zawieranych umów przewozu, prowadzenia nadzoru nad postępowaniami reklamacyjnymi związanymi ze szkodami transportowymi oraz tworzenia programów ubezpieczeń dla przewoźników i spedytorów.

Autor ponad 100 artykułów z zakresu prawa przewozowego, ryzyka i ubezpieczeń transportowych. Współpracuje z wydawnictwami: Transport Manager, TSL biznes, Truck.pl oraz z portalami: etransport.pl, Trans.info oraz Infor.pl

Wykładowca i prelegent na wielu konferencjach, seminariach  i szkoleniach transportowych.

Aleksandra Okonowska

 

Ekspert transportu drogowego, specjalista czasu pracy kierowców oraz kontroli firm. Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Kadr i Płac w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. 

Uprawnienia Inspektora Transportu Drogowego zdobyła w 2006 r. Do 2013 r. pracowała na stanowisku inspektora transportu drogowego w WITD w Gdańsku.

Od 2014 r. prowadzi firmę doradztwa transportowego - Główny Informator Transportu Drogowego, a od 2020 - OKIKO Eksperci Transportu.

Prowadzi liczne szkolenia z zakresu czasu pracy kierowców, zasad wykonywania transportu drogowego oraz stosowania przepisów transportowych w praktyce.

Michał Myszkowski

 

Uznany ekspert rynku TSL. Od 2004 roku aktywnie działa na rynku TSL, na którym przeszedł ścieżkę od spedytora do dyrektora.

Praca na każdym szczeblu pozwoliła mu dobrze zrozumieć procesy zachodzące w branży, dzięki czemu świetnie sprawdza się w zwiększaniu efektywności i rentowności łańcuchów dostaw, zwłaszcza na rynku TSL i w firmach produkcyjnych posiadających swoje działy logistyki.

Autor artykułów z zakresu prawa przewozowego, technik sprzedaży i organizowania pracy operacyjnej w firmach transportowych i spedycyjnych w Transport Manager oraz  Trans.info.

Prelegent wielu szkoleń i warsztatach transportowych  za zakresu stosowania prawa przewozowego i spedycyjnych technik sprzedaży.

Szkolenia - informacje

Jeżeli jesteś zainteresowany zorganizowaniem szkolenia w swojej firmie lub uczestniczeniem w najbliższym szkoleniu on-line, wyślij do nas wiadomość lub zapytaj o szkolenie:

WYKŁADOWCY

© 2009 by CDS Kancelaria Brokerska                            Warszawa 02-795, ul. Wiolinowa 10 lok 53, biuro@cds-odszkodowania.pl

  • Facebook Social Icon